Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı hem kendimizi hem markamızı dijitalda doğru konumlandırmanın en etkili ve birincil yolu. Birincil yolu çünkü dijital kimliğimizi şekillendirdiğimiz Instagram, Facebook, TikTok gibi sosyal ağlarda aslında birer kiracıyız. Dijital varlığımızı en ayrıntılı ve nitelikli şekilde inşa edebileceğimiz yer, bloğumuz. Bu inançla 2005 yılından beri blog yazmaya, bloğumu güncel tutmaya devam ediyorum.

İnterneti bloglar kurtaracak

Sosyal ağlarda artan dijital gürültü ve kirliliğin yanında siber zorbalık ile linç de korkutucu boyutta. Dijital okuryazarlığı ve siber görgüyü geliştiren bloglar, internetin gürültüsüne ve siber zorbalığa karşı farkındalığımızı artırmakta, daha bilinçli olmamızı sağlalamakta.

Blogların ve blog yazarlığının faydalarını çeşitli ortamlarda ve her fırsatta anlatmaya çalışıyorum. Yıllardır blog yazarlığıyla ilgili aldığım birçok soruya blog yazılarım ve YouTube’daki videolarımla, hemen her mesaja / e-postaya cevap vermeye özen gösteriyorum.

Sizin de blog açmak, blog yazarlığına başlamak veya blog yazarlığında başarıya ulaşmak konularında sorularınız varsa öncelikle bloğuma ve özellikle aşağıdaki videolarıma göz atmanızı öneririm:

Blog yazarlığıyla ilgili hâlâ yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız size uygun aşağıdaki bağlantıdan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog Danışmanlığı

Kendisi veya markası için blog açmak isteyen ancak nereden nasıl başlayacağını bilemeyenler; var olan bloglarının eksikliklerinin tespiti veya daha iyi hâle nasıl getirilebileceğiyle ilgili görüşümü almak isteyenler benden blog danışmanlığı alabilir.

  • Danışmanlık WordPress kurulumu, tema yüklenmesi, SEO çalışmaları gibi teknik konuları içermez.

Blog Yazarlığı Eğitimi

Blog yazmak için motivasyona (özellikle iç motivasyona) veya bir yol göstericiye (ki bence hiç gerek yok) ihtiyaç duyanlar; istikrarlı şekilde uzun yıllar blog yazarlığı yapmak, blog içerikleri fikirleri almak ve nitelikli blog yazılarının yöntemlerini öğrenmek isteyenler benden blog yazarlığı eğitimi alabilir.

  • Eğitim; bireysel ya da gruplar hâlinde / yüz yüze veya çevrim içi (online) olarak alınabilir.